Description
25′ 18/5 Brown Thermostat Wire – Solid Core Copper Wire – PVC Jacket – For Use In Low Voltage Applications Only
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 26121634 |
| Manufacturer Part Number | 09633-00-07 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Brown |
| Specifications | |
|---|---|
| Wire Gauge/Number of Conductors | 18/5 |
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.9 in |
| Height | 1.5 in |
| Weight | 1.45 lb |
| Width | 12.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Coleman Cable |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| UPC Code | 029892096342 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.