Description
Sheetrock® Brand Plus 3 Low Weight All-Purpose Joint Compound
4.5 Gallon
Ready Mixed
Up To 3Less Weight
Less Shrinkage
Easy To Sand
Good Crack Resistance
Excellent Adhesion
Not Available In All Markets
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.0 in |
| Height | 12.75 in |
| Weight | 45.0 lb |
| Width | 12.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | USG |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.