Description
3-1/2″ Deluxe Vertical Blind – 78 x 84″ – Alabaster – 1-3/4″ Thick Reversible Aluminum Headrail – 3-1/2″ Room Darkening PVC Vanes – Vanes Rotate 180 – Wand Control – Self Aligning – Lead Free – Meets Safety Regulations – Includes Matching Valance And Hardware
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52131604 |
| Manufacturer Part Number | 703235 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Alabaster |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Length | 84″ |
| Slat/Vane Size | 3-1/2″ |
| Depth | 3.7 in |
| Height | 85.31 in |
| Weight | 32.64 lb |
| Width | 8.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Champion |
| UPC Code | 793478807379 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |





Reviews
There are no reviews yet.