Description
1 Gallon Comet Bathroom Cleaner “Pkg Of 3” – Disinfects And Dissolves Soap Scum And Hard Water Stains Without Scrubbing – EPA Registered As A Hospital Grade Disinfectant When Used At Full Strength – May Be Diluted Up To 1 Part Comet To 4 Parts Water For Daily Cleaning
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131829 |
| Manufacturer Part Number | PGC 01106 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 9.8 in |
| Height | 12.2 in |
| Weight | 28.55 lb |
| Width | 12.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 037000011088 |
| TAABAA | Yes |
| Brand | Comet |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.