Description
- Cotton Bay® Canterfield™ Cotton Dobby Collection
- Case Of 24
- White
- Bath Towel
- 27 x 54″
- 15 Lb/Dozen
- Dobby Border
- 100% Ring-Spun Cotton Loops
- 100% Combed Cotton Yarn For A Soft Feel And Plush Look
- Hemmed On All Four Sides
- Double-Stitched Side Hems To Prevent Unravelling
- Mfg #761424
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 27 x 54″ |
| Depth | 15.4 in |
| Height | 16.0 in |
| Weight | 33.0 lb |
| Width | 27.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cotton Bay |
| TAABAA | No |
| Pattern Style | Dobby |
| Bath Towel Type | Bath Towel |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.