Description
Delta Foundations Core-B Single Handle Kitchen Faucet With Spray – Chrome Finish – Washerless Function – 1.8 GPM @ 60 PSI – Mfg #B4410LF
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181700 |
| Manufacturer Part Number | B4410LF |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Faucet Handle Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 11.75 in |
| Height | 2.7 in |
| Weight | 3.735 lb |
| Width | 19.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Brand | Delta |
| FOB | No |
| UPC Code | 034449624473 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.