Description
Delta H2OKinetic Handheld Shower – White Finish – Push-Button Pause Control – Rub-Clean Nozzles – 2-Function – 2-3/4″ Face Diameter – 2.0 GPM @ 80 PSI – Mfg #59462-WHB20-PK
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181803 |
| Manufacturer Part Number | 59462-WHB |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.2 in |
| Height | 2.65 in |
| Weight | 0.345 lb |
| Width | 12.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Delta |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.