Description
LED 17″ Undercabinet Fixture – 3.5 Watt – 120 Volt – 5′ Power Plug-In Cord With 12″ Push-In Connectors – White Housing – Clear Acrylic Diffuser – 2-1/4H x 17W x 1″D – 25,000 Average Hour Life – Integrated Warm White LED Array Included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111528 |
| Manufacturer Part Number | ACU16LWH |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 22.44 in |
| Height | 1.38 in |
| Weight | 1.3 lb |
| Width | 2.56 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | AFX Lighting |
| Bulb Type | Integrated LED |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 037949368199 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | Yes |






Reviews
There are no reviews yet.