Description
Timex Digital Tuning AM/FM Clock Radio – One-Touch Radio On/Off Switch – Wake To Radio Or Buzzer Alarm – Graduated Buzzer Alarm Starts Softly And Gradually Gets Louder – Dual Alarms That Can Be Set And Used Independently – 20 Preset-Station Memory (10 AM/10 FM) – Battery Backup Requires Two AA 157755 Batteries (Not Included) – Mfg #T231G
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52161507 |
| Manufacturer Part Number | T231G |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.6 in |
| Height | 6.25 in |
| Weight | 1.355 lb |
| Width | 3.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Brand | Timex |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |






Reviews
There are no reviews yet.