Description
Eco-Sure General Purpose Low VOC Enamel Aerosol – Gloss Red 11105 – General Purpose Interior And Exterior Paint – For Use On Wood, Plastic And Metal – High Solid – CARB VOC Compliant – Contains No CFCs Or Ozone Depleting Compounds – Mfg #8010-01-331-6110
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31211507 |
| Manufacturer Part Number | 8010-01-331-6110 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.6 in |
| Height | 7.7 in |
| Weight | 1.7 lb |
| Width | 2.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |






Reviews
There are no reviews yet.