Description
An open metal frame adds elegant style to the look of this table lamp. It features a black rectangle shade, a brass-tone and black metal finish, a white marble base and a 3-way switch. Built with sheer perfection, the lamp adds a dazzling glow to your spaces.
Specifications
| Height | 32.75in |
| Width | 17in |
| Depth | 9in |
| Details | Made of metal and marble with black fabric hardback shade, Brass-tone and black metal finish, White marble base, 1 type A bulb (not included), 150 watts max or LED equivalent; UL Listed, Due to the use of natural materials, some variations may occur, Minor assembly required |
| Shade | Dark |
| Material | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Lifestyle | Contemporary |
| Dimensions | 17”W x 9”D x 33”H |
| AssemblyTime | Estimated Assembly Time: 15 Minutes |






Reviews
There are no reviews yet.